Food & Drinks

50 koktejet më të mira të Krishtlindjeve për një festë argëtuese


Në thelb kjo është ajo që ndodh kur vera e zier dhe sangria takohen, bien në dashuri dhe kanë një fëmijë. Ka të gjitha shijet e festave të fundvitit, por nuk do t’ju rëndojë.

Ngrohni 4 filxhanë verë të kuqe, ¼ filxhan sheqer dhe ½ shkop kanelle ose (½ lugë çaji kanellë të bluar) në një tenxhere mesatare mbi nxehtësinë mesatare-të ulët derisa sheqeri të tretet. Transferoni në një enë të madhe dhe lëreni të ftohet. Përzieni në ½ filxhan Grand Marnier (ose Triple Sec), 3 klementina (të prera ose të prera në copa) dhe 2 dardha Bartlett (të prera në ½ inç); lëreni të qëndrojë për të paktën 15 minuta ose vendoseni në frigorifer deri në 3 ditë. Kur të jetë gati për t’u shërbyer, përzieni 2 gota sodë manaferre ose qershie të zezë. Shërbejeni mbi akull.


Source link Google News – Search Travel

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment