Sports

Arnor Sigurdsson: Blackburn Rovers nënshkruan sulmuesin e Islandës në marrëveshje të përhershme

Arnor Sigurdsson në aksion për Blackburn
Arnor Sigurdsson ka shënuar pesë gola për Blackburn që prej mbërritjes verën e kaluar

Sulmuesi i Islandës Arnor Sigurdsson ka nënshkruar një marrëveshje të përhershme me Blackburn Rovers deri në fund të vitit 2025.

Sigurdsson, i cili gjithashtu ka pasur qëndrime në Venezia, klubin e vendlindjes Akranes dhe IFK, ka shënuar pesë gola në 16 ndeshje që nga ardhja e tij në Ewood Park.

“Ne jemi vërtet të lumtur që e bëjmë Arnor një nënshkrim të përhershëm,” tha drejtori i futbollit të Rovers, Gregg Broughton.

“Arnor ka shfaqur cilësinë teknike që është thelbësore për performancën e tij dhe ai tani është një pjesë jetike e skuadrës sonë”.

Marrëveshja e tij fillestare me Blackburn erdhi përmes rregullave të FIFA-s për pezullimin e kontratave për ata lojtarë të prekur nga konflikti midis Ukrainës dhe Rusisë, dhe kjo lëvizje tani do të thotë se regjistrimi i plotë i lojtarit është në klubin e Championship.

Gjeni të gjitha transferimet më të fundit të futbollit në faqen tonë të dedikuar.

Dëgjo në banderolën SoundsDëgjoni në fundin e faqes Sounds


Source link Football – BBC Sport