Sports

Kristie Mewis: West Ham United nënshkroi mesfushorin amerikan nga NJ/NY Gotham FC

Kristie Mewis në aksion në Kupën e Botës për femra
Kristie Mewis luajti për SHBA-në në Kupën e Botës për Femra të kësaj vere

West Ham ka nënshkruar me mesfushorin amerikan Kristie Mewis.

32-vjeçarja bashkohet me Hammers pasi ndihmoi NJ/NY Gotham FC të fitonte titullin e Ligës Kombëtare të Futbollit për Femra.

Mewis ka luajtur 53 herë nga Shtetet e Bashkuara që nga debutimi i saj në 2013.

“Jam e lumtur që po bashkohem me West Ham United”, tha ajo për West Ham TV. “Gjithmonë kam dashur të luaj në Superligën e femrave. Më duket si një ëndërr e realizuar”.

Lëvizja, e cila i nënshtrohet lejes së punës dhe lejes ndërkombëtare, e sheh Mewis-in t’i bashkohet një klubi që mban një vend të veçantë në zemrën e saj.

“Kur vizitova Londrën për herë të parë, shkova në ndeshjen time të parë të futbollit në Upton Park”, shtoi ajo.

“Kultura dhe energjia e West Ham më mahniti menjëherë dhe asgjë nuk ka jetuar deri në atë moment – ​​ishte një nga ditët më të lumtura të jetës sime.

“Ndihet sikur kam bërë një rreth të plotë që nga ai moment dhe është e pabesueshme që tani të jem zyrtarisht pjesë e familjes së West Ham. Do të punoj shumë, do të përpiqem të jap shembull dhe të jap gjithçka për këtë simbol.”


Source link Football – BBC Sport