Sports

Thashethemet e së shtunës: En-Nesyri, Guirassy, ​​Gallagher, Hojbjerg, Werner, Diomande, Gyokeres

Jusef En-Nesyri

Manchester United po peshojnë një lëvizje për Sevilja dhe sulmuesi i Marokut, Youssef En-Nesyri, 26 vjeç, sepse një objektiv tjetër, të Shtutgartit 27-vjeçari i Guineas Serhou Guirassy, ​​preferon një kalim në Tottenham. (Dielli)e jashtme-lidhje

Tottenham mund t’i ofrojë mesfushorit Danimarkë Pierre-Emile Hojbjerg, 28 vjeç Chelsea si pjesë e një marrëveshjeje për të nënshkruar me ndërkombëtarin e tyre anglez Conor Gallagher, 23. (Sky Sports)e jashtme-lidhje

Aston Villa dëshiron sulmuesin gjerman Timo Werner, 27 vjeç, në formë huazimi RB Leipzig ndërsa ata kërkojnë të forcojnë opsionet e tyre sulmuese. (Football Insider)e jashtme-lidhje

Chelsea i janë afruar palës portugeze Sporting i Lisbonës në lidhje me mundësinë e nënshkrimit të mbrojtësit të tyre të Bregut të Fildishtë, Ousmane Diomande, 20 vjeç, dhe sulmuesit suedez Viktor Gyokeres, 25 vjeç, në janar. (Standardi i mbrëmjes)e jashtme-lidhje

Arsenali janë të interesuar Shoqëria reale mesfushori Martin Zubimendi, por 24-vjeçari spanjoll heziton të ndryshojë klubin në janar. (Futboll. Londër)e jashtme-lidhje

Inter Milan janë duke përgatitur një ofertë për kelt mesfushori Matt O’Riley – një huazim në janar me detyrim për të blerë në fund të sezonit – por Aston Villa dhe West Ham janë gjithashtu të interesuar për 23-vjeçarin Danimarkë të lindur në Angli. (Sky Sports)e jashtme-lidhje

Sunderland Mesfushori Pierre Ekwah, 21 vjeç, po tërheq vëmendjen nga Crystal Palace, Fulham dhe Nottingham Forest, por Black Cats janë të etur për të mbajtur francezin teksa synojnë play-off-et e Kampionatit. (Standardi i mbrëmjes)e jashtme-lidhje

Luton Town po konsiderojnë shkurtimin e huazimit afatgjatë të Arsenali dhe mesfushori i Belgjikës, Albert Sambi Lokonga, 24 vjeç, për të përforcuar pozicionet e tjera. (Bisedë ekipore)e jashtme-lidhje

Organizatorët e Superligës Evropiane ende shpresojnë të bindin klubet e Premierligës që të nënshkruajnë me propozimet e tyre të reja, pavarësisht se disa palë distancohen publikisht nga planet e fundit. (i)e jashtme-lidhje

Everton po mendojnë një lëvizje për Burnley-t Mesfushori anglez 28-vjeçar Josh Brownhill në janar. (Transfertat e futbollit)e jashtme-lidhje

Fulham kanë rënë dakord për një marrëveshje me Fluminense për mesfushorin Andre dhe tani i takon 22-vjeçarit brazilian të vendosë nëse dëshiron të transferohet në Craven Cottage. (Football Insider)e jashtme-lidhje

Sevilja janë duke konsideruar një huazim në janar e Bournemouth-it Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Hamed Traore, 23 vjeç. (AS – në spanjisht)e jashtme-lidhje

777 Propozimi i partnerëve për marrjen e Everton është afruar më shumë pasi grupi i investimeve mori miratimin nga Autoriteti i Sjelljes Financiare. (Atletik – kërkohet abonim)e jashtme-lidhje

Gjithçka që duhet të dini për flamurin e ekipit tuaj në Premier LeagueFutbolli i banerit të BBC Sport


Source link Football – BBC Sport