Food & Drinks

Shikoni menunë e plotë këtu

E dimë, ka qenë një verë e gjatë dhe e nxehtë. Dhe ndërsa ne po shijojmë tonën ikjet në plazh dhe ditët dembele në pishinë, nuk mund të mos e gjejmë mendjen duke u endur drejt motit më të freskët. Kjo do të thotë pulovra komode, portat e pasme të futbollitsigurisht, erëz kungull çdo gjë.

Fatmirësisht, të New York Post raportoi ai përdoruesi dinak i Instagramit @markie_devo pretendon se ka hedhur një vështrim të fshehtë në menunë e vjeshtës të Starbucks dhe ka shumë për t’u emocionuar. Po flasim për artikuj të rinj të menysë, mallra të Halloween dhe një datë lëshimi.

Sipas Postimi në Instagrame cila përfshin informacione nga një “punonjës i Starbucks”, menyja do të nisë më 24 gusht 2023. Vitin e kaluar, menyja e vjeshtës doli më 30 gusht, kështu që kjo do të ishte një javë e plotë më herët.

Më e rëndësishmja, ja çfarë duhet të prisni: të preferuarat sezonale duke përfshirë Pumpkin Spice Latte, Pumpkin Cream Cold Brew dhe Apple Crisp Oatmilk Macchiato. Plus dy opsione të reja pijesh: Iced Apple Crisp Oatmilk Shaken Espresso dhe Iced Pumpkin Cream Chai Tea Latte.

Në anën ushqimore të gjërave, raporti tregon se kifle me djathë krem ​​kungull dhe
Owl Cake Pop do të rikthehet, së bashku me një kruasant të ri me Apple të pjekur. Sipas burimit, menuja e vjeshtës do të zgjasë deri më 1 nëntor.

Nëse jeni kurioz për kupat e vjeshtës dhe të Halloween-it, @markie-devo ka të gjitha detajet në faqen e tij në TikTok.

Ne kontaktuam Starbucks për koment dhe përfaqësuesi i tyre tha: “Aktualisht jemi duke shijuar gllënjkën më të fundit të verës së Starbucks, Frozen Lemonade Starbucks Freshers, dhe nuk jemi ende gati për të mirëpritur vjeshtën! Do të siguroj që të vazhdoj kur të kemi më shumë detaje për të ndarë.”

Shenja e letrës

Katie Bowlby është drejtoreshë dixhitale në Country Living, ku mbulon udhëzues dhuratash, rishikime të produkteve, vepra artizanale dhe shfaqje televizive si Yellowstone. Ajo aktualisht është duke qepur një model të kryqëzuar për numrin e ardhshëm të revistës
Source link Google News – Search Travel