Sports

Premier League: Çfarë i duhet klubit tuaj për Krishtlindje?

Çfarë i nevojitet klubit tuaj për banderolën e Krishtlindjes

Ne pyetëm komunitetin e tifozëve të BBC Sport se cila duhet të jetë dëshira e Krishtlindjes e klubit të tyre në Premier League. Ja përgjigjet e tyre…

Arsenali

Edhe pse skuadra është më e madhe, lëndimet e rregullta të disa prej të dyshuarve të zakonshëm – domethënë Thomas Partey dhe Takehiro Tomiyasu – së bashku me disa fat të kalbur në lidhje me Jurrien Timber, e bëjnë të ndjehet sikur Arsenali është një ose dy lëndime larg një problemi të madh përsëri.

Është e qartë se Arsenali kërkon një tjetër opsion kompetent të mesfushës së thellë dhe një tjetër mbrojtës, profili i të cilit do të varet nga koha kur Timber pritet të kthehet. Një sulmues mund të presë deri në verë.

Aston Villa

Richard Sutherland, Podkasti i Villa Parke jashtme-lidhje

Çfarë viti ka kaluar tashmë! Rreth 25 fitore të ligës në vitin kalendarik, 81 pikë të grumbulluara – të përmirësuara vetëm nga Manchester City – për të arritur majat e para në tabelën e Premier League do të ishte një shpërblim i drejtë. Sfida përpara është të jesh në krye të tabelës në maj 2024.

Dëshironi të vini bast kundër nesh?

Bournemouth

Sam Davis, Mbrapa e Rrjetite jashtme-lidhje

Për sa i përket prioritetit, vazhdimi i përmirësimit tonë për sa i përket marrjes së rezultateve, mendoj se duhet të mbetet në krye të listës së Krishtlindjeve të këtij viti, me një rinovim të kontratës për njeriun tonë kryesor Lloyd Kelly që nuk ka mbetur shumë prapa. Ndoshta nuk ka gjasa, por ai është një pasuri e çmuar në klub dhe do të ishte një nxitje e madhe festive.

Gjithashtu, kthimi i Lloyd-it në veprim, si dhe të tjerëve aktualisht në dhomën mjekësore, do të ishte një kënaqësi e vërtetë.

Brentford

Ian Westbrook, Beesottede jashtme-lidhje

Javët e fundit kanë parë skuadrën të zhveshur deri në kocka, me tetë deri në 10 lojtarë të parë të padisponueshëm për çdo ndeshje.

Si dhe pezullimi i Ivan Toney, Rico Henry, Kevin Schade, Josh Dasilva dhe tani Bryan Mbeumo janë të gjithë jashtë me lëndime afatgjata. Dhe lojtarë si Mathias Jensen, Aaron Hickey dhe Kristoffer Ajer janë gjithashtu aktualisht jashtë fushës.

Të tjerët janë kthyer vetëm pasi janë lënduar vetë. Ajo që dëshiron Brentford për Krishtlindje është e thjeshtë – një skuadër plotësisht në formë!

Brighton & Hove Albion

Stuart Matthews, Pulëbardha krenaree jashtme-lidhje

Kemi arritur në 1/16 e Ligës së Evropës dhe kryesuam grupin gjithashtu me fitore të merituara ndaj disa kundërshtarëve të fortë. Po ashtu po ecim mjaft mirë në Premier League, vazhdimisht në top 10 deri më tani.

Megjithatë, ne kemi marrë disa lëndime, kështu që dëshira ime është që të gjithë lojtarët të kthehen në formë dhe të gatshëm për vitin 2024. Gjithashtu, shpresoj se do të bëjmë më mirë sesa thjesht të përfundojmë në top shtatëshen. A mund të shikojmë Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm? Ju kurrë nuk e dini.

Burnli

Joe Redmond, Turfcaste jashtme-lidhje

Unë kërkoj vetëm një gjë të thjeshtë – tre pikë, ju lutem. Rikthimi ynë në Premier League ka qenë i vështirë deri në pikën ku shumica e tifozëve tashmë kanë pranuar rënien e pashmangshme.

Duke parë ndeshjet tona gjatë periudhës festive, është e vështirë të kuptosh se nga vjen një pikë. Pra, nëse Santa mund të më sjellë vetëm një fitore, kjo do të më sillte pak gëzim për Krishtlindje.

Chelsea

Ross Mooring, Chelsea Fancaste jashtme-lidhje

Çfarë do të bënte Chelsea për një ‘sfungjer magjik’ të vërtetë për të trajtuar të gjithë lojtarët e lënduar në klub këtë Krishtlindje. Për pjesën më të madhe të sezonit, Blutë kanë pasur një listë lëndimesh që do të bënte një formacion të mirë fillestar – dhe aktualisht numëron 10, madje edhe me Christopher Nkunku të përfshirë përfundimisht me ekipin e parë.

Kudo që qëndrojnë çështjet, menaxhmenti do të ketë nevojë për një rishikim nëse kjo vazhdon në vitin 2024.

Kristal Palace

Jay Crame, Sqepi i Shqiponjavee jashtme-lidhje

Nuk do të ndodhë këtë Krishtlindje, por nevoja për Palace është një menaxher i ri dhe jo më rikthimi i Roy Hodgson. Asnjë ofendim për Roy, pasi ai është vënë në një pozitë të vështirë, por këtë sezon duket sikur po shkelim ujë duke pritur që të fillojë kapitulli tjetër.

Everton

Briony Bragg, Kjo vajzë fansee jashtme-lidhje

Gjithçka që dëshiron Evertoni për Krishtlindje është 10 pikë prapa.

Nuk ka gjasa që e di (për momentin, apelimi është në pritje), kështu që do të bëj kompromis me dëshirën për të krijuar një hendek të mirë midis Evertonit dhe zonës së rënies. Duke qenë në fund të tabelës katër ndeshje më parë, është e pabesueshme të kesh kaluar në ndeshjet e Krishtlindjeve me besimin e vërtetë që rrëzimi nga kategoria nuk do të jetë absolutisht asgjë për t’u shqetësuar për këtë sezon.

Fulham

Dan Crawford, Hammy Ende jashtme-lidhje

Ajo që tifozët e Fulham duan vërtet për Krishtlindje është që klubi të rimendojë politikën e tij ndaluese të çmimit të biletave. Klubi më i vjetër profesionist i Londrës ka qenë gjithmonë një vend për familjet për të shijuar futbollin, por çmimet e ditëve të ndeshjeve prej më shumë se 100 £ dhe rritjet prej 18% në koston e biletave të sezonit kanë çmuar përkrahësit besnikë.

Fulham nuk ka arritur të veprojë pas protestave të muajit të kaluar. Ofrimi i një opsioni të përballueshëm të biletave do të ishte një dhuratë shumë e mirëpritur për Krishtlindje.

Liverpool

Josh Sexton, Përfundimi i Anfielde jashtme-lidhje

Për Krishtlindje, do të doja të shihja një mesfushor të shtrirë thellë nën pemën e Krishtlindjes të Liverpool-it.

Lojtarë si Alexis Mac Allister, Trent Alexander-Arnold dhe Wataru Endo, së bashku me shpresën gjithnjë e më të pranishme për një rikthim të Thiago Alcantara, janë plotësuar me burrëri deri më tani këtë sezon.

Sidoqoftë, do të ishte mirë të kishim një lojtar që largon presionin nga ata që janë më të aftë me topin në zonat përpara dhe nuk do të thotë që ne duhet të mbështetemi vetëm tek Endo për të qenë opsioni tjetër.

Luton Town

Ollie Kay, Ne jemi Luton Towne jashtme-lidhje

Duke marrë parasysh se si performancat tona kanë qenë të shkëlqyera dhe humbjet tona janë shumë të ngushta, do të ishte shumë e lehtë të kërkojmë që Luton Town t’i kthejë ato shfaqje në më shumë pikë. Por unë thjesht do të kërkoja atë të parën e pastër të sezonit.

Për shkak të paraqitjeve të tij deri më tani këtë sezon, mendoj se Thomas Kaminski e meriton vërtet. Do të ishte gjithashtu një farë mënyre për të shpërblyer paraqitjet e shkëlqyera që mbrojtja jonë ka dhënë.

Manchester City

Steven McInerney, Kompania e nderuare jashtme-lidhje

Çfarë duan tifozët e Manchester Cityt për Krishtlindje? Epo, siç ka kënduar dikur Mariah Carey:

“Nuk dua shumë për Krishtlindje. Ka vetëm një gjë që më duhet. Nuk më interesojnë dhuratat poshtë pemës së Krishtlindjes.

“Thjesht të dua për ekipin tim, më shumë se sa mund ta dish ndonjëherë. Bëje dëshirën time realitet, gjithçka që dua për Krishtlindje është tiuuuu, De Bruyne.”

Edhe ajo kishte të drejtë. Kthehu, Kev.

Manchester United

Dale O’Donnell, Stretty Newse jashtme-lidhje

Gjithçka që dua këtë Krishtlindje është që Manchester United të luajë me dëshirë. Kam parë shumë ndeshje këtë sezon kur kjo mungonte ose, në shumë raste, ishte më e dukshme nga kundërshtarët tanë.

Këta lojtarë nuk duhet të kujtojnë se ata përfaqësojnë klubin më të madh të futbollit në Premier League, megjithatë lyp besimin kur disa prej tyre nuk arrijnë të pranojnë tifozët që shpenzojnë paratë e tyre të fituara me vështirësi në udhëtime në të gjithë vendin dhe Evropën.

Newcastle United

Pete Davey, Ngarkuar MagNUFCe jashtme-lidhje

Nëse Eddie Howe i ka shkruar Santa, ai do të ketë bërë shumë kërkesa.

Një portier nuk do të ishte në krye të listës në tetor, por me Nick Pope jashtë për një afat të gjatë, kjo do të ishte dhurata më e mirë. Në mesfushë, Kalvin Phillips do të ishte prioriteti dhe nevojiten përforcime sulmuese për të shtyrë Miguel Almiron në krahun e djathtë ose për të mbajtur Alexander Isak dhe Callum Wilson në këmbë – dhe në formë!

Nottingham Forest

Saveena Johal, Pylli Punjabie jashtme-lidhje

Me Steve Cooper një herë në krye të listave tona, është koha për një rishikim. Zemerthyese, per te mos thene te pakten. Shpirtrat tanë të Krishtlindjeve janë dobësuar dhe gjithçka për të cilën mund të shpresojmë është një fillim i mirë për Nuno Espirito Santo gjatë periudhës së ngarkuar festive.

Meqenëse Brice Samba dhe një Taiwo Aiwoniyi i përshtatshëm nuk janë në katalog, një sulmues dhe portier i mirë do të vlerësohej gjithashtu në afatin kalimtar të janarit.

Për të gjitha vuajtjet dhe durimin tonë, ne meritojmë dhurata këtë Krishtlindje.

Sheffield United

Ben Meakin, BladesPode jashtme-lidhje

Një stilolaps i ri – për t’i bërë lojtarët të nënshkruajnë në vijën me pika. United ka më shumë se 10 ekipe të para, kontrata e të cilëve skadon në verë, së bashku me një grup produktesh premtuese të akademisë.

Ndërsa është koha për t’u thënë lamtumirë disa lojtarëve të skajshëm, shtylla kurrizore për vitet e fundit është në gatishmëri për rinovim, duke përfshirë John Egan, George Baldock dhe Oli McBurnie. Merrni një stilolaps në duart e sa më shumë lojtarëve tanë më të dobishëm përpara se të dalin në tregun e hapur.

Tottenham Hotspur

Gjoni Wenham, Trëndafili i bardhë i zambakute jashtme-lidhje

Micky van de Ven dhe James Maddison sërish në formë do të sillnin shumë gëzim festiv. Kjo dyshe me ndikim sjell aq shumë në krahun e Ange Postecoglou, siç e pamë nga fillimi i pamposhtur i sezonit.

Me të dyja nënshkrimet e verës në formacionin fillestar, djemtë nga N17 ishin vërtet në krye të pemës.

West Ham United

James Jones, Ne jemi West Hame jashtme-lidhje

Jarrod Bowen, Mohammed Kudus dhe Lucas Paqeuta kanë 25 gola dhe tetë asistime mes tyre këtë sezon, por ne ende duhet të shtojmë pak forcë në thellësi në sulm, kështu që një sulmues është edhe një herë dëshpërimisht i nevojshëm.

Kudus do të jetë larg me Ganën në Kupën e Kombeve të Afrikës në vitin e ri gjithashtu, që do të thotë se ne do të mbështetemi përsëri te Danny Ings joefektiv dhe Michail Antonio i prirur ndaj lëndimeve përpara, të cilët thjesht nuk do të bëjnë më. .

Wolverhampton Wanderers

Dave verbues, Always Wolves Fan TVe jashtme-lidhje

Ne nuk jemi të pangopur, por ka disa gjëra në listë këtë vit.

Idealisht, Wolves kanë nevojë për një Pedro Neto plotësisht të aftë për Krishtlindje. Sulmuesit e tjerë janë rritur, por na ka munguar ritmi dhe kreativiteti i tij në sulm.

Gjithashtu, dhe duke folur gjuhë në faqe, do të donim një dhuratë nga PGMOL (Professional Game Match Officials Limited), të lidhur me hark, duke na dhënë shtatë pikët që kemi humbur nga gjyqtari i dobët dhe nga video ndihmës arbitri deri më tani këtë sezon.

Gjithçka që duhet të dini për flamurin e ekipit tuaj në Premier LeagueFutbolli i banerit të BBC Sport
Source link Football – BBC Sport

About the author

admin

1 Comment

Click here to post a comment