Music

Ura Marcus e NORTHLANE zgjedh muzikën, shfaqjet, filmat dhe më shumë për vitin 2023


Northlane pati një 2022 të zënë duke festuar albumin e tyre të gjashtë Obsidianidhe kohët e mira të bartura në 2023.

Ekuipazhi australian djent mori një trofe të veçantë në vendin e tyre, bëri turne me të gjithë nga Sleep Token në Parkway Drive, hodhi poshtë këngën e tyre të re “Dante” dhe mori edhe më shumë muzikë të re të përgatitur për vitin 2024.

Përpara se të mbyllej viti 2023, ne biseduam me frontmenin e Northlane, Marcus Bridge për 12 muajt e fundit të muzikës, filmave, shfaqjeve të drejtpërdrejta dhe më shumë.

Video e Northlane – Dante (Official Music Video)

CILËN KONSIDERONI TË ARRITURA MË TË MADHE TË NORTHLANE TË VITIT 2023?
Për (albumin tonë 2022) Obsidianimorëm disa çmime në shtëpi. Ne morëm një çmim AIR, i cili është si muzika e pavarur (Grammys) në Australi.

Ne (gjithashtu) filluam të punojmë për disa muzikë të re edhe këtë vit. Njerëzit e thonë gjithmonë, por unë ndjej se është një nga muzikat më të mira që kemi shkruar ndonjëherë. Kështu që për mua, më duket se sa më tej ecim përpara në karrierën tonë, muzika është arritje. Se ne jemi ende në gjendje të bëjmë atë që bëjmë.

CILI ESHTE ALBUMI JUAJ I PREFERUAR I VITIT 2023?
Më duket sikur jam gjithmonë goxha vonë për muzikën, e dëgjoj vitin e ardhshëm. Por unë mendoj Kjo eshte pse nga Paramore, ai album ka qenë i madh për mua këtë vit. Paramore është një nga grupet e mia të preferuara, sa herë që lëshojnë muzikë, zakonisht është numri im 1 i vitit.

CILI ESHTE KONCERTI yt i preferuar qe ke pare kete vit?
Ne luajtëm shfaqjen e parë të turneut Motionless in White në Scranton, që është shfaqja e qytetit të tyre. Shfaqja e tyre në skenë është një nga gjërat më të çmendura që kam parë ndonjëherë. Ata hodhën, si fjalë për fjalë, çdo lloj truke të performancës skenike në këtë shfaqje.

Kështu që ishte shumë surreale duke parë të gjitha këto. Ata vallëzuan Bombat Cherry dhe bënë atë që (kishin) mulli të kyçit të këmbës kundër metalit, duke u ndezur. Chris (I palëvizshëm) kishte një Captain America: Winter Soldier krahun si pjesë e ngritjes së tij në skenë.

Vetë konfigurimi i skenës është vërtet unik. Nuk ishte vetëm kitarë majtas, kitarë djathtas, bateristi prapa, vokalist përpara. Ishte një lloj i përcaktuar në këtë mënyrë vërtet të lezetshme. Dhe çdo këngë kishte vetëm këtë spektakël. Ai ose kishte një temë filmi, si disa prej tyre Matricë prodhimi i temave. Është fjalë për fjalë shumë për të shpjeguar, ishte kaq shumë.

Video e Post Profit – Emporium Drug

CILI ISHTE BANDI JUAJ I RE I PREFERUAR QE ZBULEVE KËTË VIT?
Është një grup i quajtur Post Profit që mendova se ishte shumë i lezetshëm. Ata më japin një lloj drite nostalgjie të ndryshme, të ndryshme të viteve nëntëdhjetë/fillim të viteve 2000. Më kujton Deftones të përziera me Incubus të përziera me si Glassjaw ndonjëherë gjithashtu.

Më duket sikur sapo kanë filluar të dalin këtë vit dhe janë vërtet të sëmurë.

CILI ISHTE FILMI DHE SHPALLJA JUAJ I PREFERUAR I VITIT?
Më pëlqeu shumë Barbie film. Më pëlqeu shumë Oppenheimer po ashtu, por mendoj se preferova Barbie film. Ishte thjesht shumë argëtues, një film vërtet i këndshëm.

Nga ana televizive, më pëlqeu vërtet Ariu. Jam i sigurt që të gjithë e duan Ariupor ai shfaqje për mua ishte thjesht një ndryshim i tillë i lojës. Ndikimi emocional i disa prej skenave në atë shfaqje është kaq real dhe i tensionuar. Unë kurrë nuk kam parë vërtet diçka të tillë.

PËR ÇFARË JENI MË TË GJENDUR MË SHUMË NË 2024?
Së shpejti do të fillojmë të nxjerrim muzikë të re. Pra, viti i ardhshëm do të jetë mjaft i mbushur me shumë turne dhe shumë gjëra të reja, gjë që është emocionuese.

Më duket sikur me pandeminë nuk arritëm të përfitonim plotësisht nga turneu i albumit tonë të fundit Obsidianikështu që unë mendoj se ky publikim i ri do të jetë hapi i parë në … është e gjitha drejt përpara. Nuk është, Oh, çfarë po ndodh? A do të mund të luajmë shfaqje jashtë shtetit?

Gjithçka do të jetë e drejtë, le të shkojmë. Kështu që unë jam i emocionuar t’i luaj këto këngë të reja me një energji të re, mendoj.
Source link https://www.revolvermag.com

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment