Music

Wiki, Emri i vërtetë, Mosha, Karriera dhe më shumë

Ai është një emër sinonim i përsosmërisë së basketbollit. Që nga vitet e tij të hershme deri në karrierën e tij të shkëlqyer në NBA, ai ka lënë një gjurmë të pashlyeshme në sport.

Në këtë artikull, ne gërmojmë në jetën dhe arritjet e tij, duke eksploruar Vlera neto e Austin Carr në vitin 2023, karriera e tij e jashtëzakonshme dhe më shumë. Le të kontrollojmë!

Fakte te shpejta

Kategoria Informacion
Emri i plotë/Emri i vërtetë Austin George Carr
Emri popullor Zoti Kavalier
Gjinia Mashkull
Data e lindjes 10 mars 1948
Mosha 75 vjet (nga 2023)
Prindërit Austin Carr Sr.
Vëllezërit e motrat I padisponueshem
Vendlindja Uashington DC, Shtetet e Bashkuara
Kombësia amerikane
Përkatësia etnike E zezë
Arsimi Shkolla e Shëlbuesit të Shenjtë, Shkolla e Mesme Katolike Mackin, Universiteti i Notre Dame
Gjendja martesore I martuar
Orientimi seksual Drejt
Bashkëshortja/Bashkëshortja Sharon Carr
Fëmijët Jason Carr
Takimi N/A
Te ardhura neto 3 milionë dollarë
Burimi i Pasurisë Basketbollist profesionist, komentues, drejtor i marrëdhënieve me komunitetin për Cavaliers
Lartësia 6 këmbë 4 inç (1,93 m)
Pesha 200 lb (91 kg)

Cila është vlera dhe paga neto e Austin Carr në 2023?

Cila është vlera dhe paga neto e Austin Carr në 2023

Te ardhura neto

Sipas burimeve publike, pasuria e tij neto në vitin 2023 vlerësohet të jetë 3 milionë dollarë. Pasuria e tij buron kryesisht nga e tija karrierë të suksesshme si basketbollist profesionist në NBA.

Me kalimin e viteve, ai bëri fitime të konsiderueshme nga kontratat dhe miratimet e tij.

Për më tepër, kalimi i Carr në një karrierë transmetuese si komentator me ngjyra për Cleveland Cavaliers kontribuoi më tej në stabilitetin e tij financiar.

Roli i tij si Drejtor i Marrëdhënieve me Komunitetin për Cavaliers gjithashtu shton të ardhurat e tij.

Pavarësisht tërheqjes nga NBA, ai vazhdon të jetë një figurë me ndikim në botën e basketbollit, duke siguruar gjendjen e tij financiare.

Paga

Paga e tij gjatë gjithë karrierës së tij në NBA ndryshonte, por gjatë kulmit të tij, ai fitoi të ardhura të konsiderueshme.

Në vitet 1970, ai ishte një lojtar i shquar për Cleveland Cavaliers dhe aftësia e tij në basketboll u shpërblye me kontrata fitimprurëse.

Ndërsa shifrat specifike të pagave nga ditët e tij të lojës mund të mos jenë lehtësisht të disponueshme, është e mirë-dokumentuar që Carr ishte një fitues më i mirë në ligë gjatë kohës së tij.

Pasi u tërhoq si lojtar, Carr kaloi në një karrierë transmetimi dhe si komentator me ngjyra për Cavaliers, ai vazhdoi të fitonte një pagë konkurruese, duke forcuar më tej vlerën e tij neto.

Llogaritë sociale

Austin Car Wiki dhe Biografia

Austin Car Wiki dhe Biografia

Jeta e hershme

Austin George Carr ka lindur më 10 mars 1948, në Uashington DC, Shtetet e Bashkuara. Vitet e tij të hershme u shënuan nga një pasion për basketbollin që do të formësonte fatin e tij.

Udhëtimi i Carr filloi në rrugët e gjalla të Uashington DC, ku ai zhvilloi një dashuri për lojën që do ta shtynte atë drejt madhështisë.

Arsimi

Udhëtimi arsimor i Carr-it luajti një rol kryesor në zhvillimin e tij si basketbollist. Ai ndoqi Shkollën e Shëlbimit të Shenjtë, ku i përmirësoi aftësitë e tij dhe shfaqi talentin e tij në basketboll që në moshë të re.

Më vonë, ai vazhdoi shkollimin e tij në shkollën e mesme katolike Mackin, ku krijoi një partneritet të frikshëm me shokun e tij Tom Little.

Talenti i jashtëzakonshëm i Carr në fushë dhe përkushtimi i tij ndaj studimeve hapën rrugën për një mundësi të jashtëzakonshme – një karrierë basketbolli në kolegj në Universitetin e Notre Dame.

Rrugëtimi i tij nga shkolla e mesme në Notre Dame shënoi fillimin e një trashëgimie që do të kapërcejë rangun e kolegjit dhe profesional.

Karriera dhe Çmimet

Karriera e tij në basketboll është një histori përsosmërie dhe këmbënguljeje. Karriera e tij në kolegj në Universiteti i Notre Dame e katapultoi atë në qendër të vëmendjes kombëtare.

Carr, një roje qitjeje prej 6 këmbësh 4 inç, ishte një lojtar shumë i rekrutuar që rezultoi me zhurmën.

Ai la Notre Dame me një trashëgimi që përfshinte shënimin e 2,560 pikëve mahnitëse gjatë karrierës së tij trevjeçare, me një mesatare mbresëlënëse 34.5 pikë për lojë.

Gjatë dy sezoneve të tij të fundit në kolegj, Carr arriti një arritje të rrallë duke u bërë vetëm lojtari i dytë i kolegjit që shënon mbi 1000 pikë në një sezon të vetëm, duke u bashkuar me radhët e lojtarëve legjendar. Pete Maravich.

Emri i Carr u bë sinonim me Rekordet e Turneut NCAAduke mbajtur rekorde për shumicën e pikëve në një ndeshje (61 kundër Ohajos në 1970), më së shumti gola në fushë në një ndeshje (25) dhe më shumë gola në fushë të tentuar në një ndeshje (44).

Mesatarja e tij e shënimit prej 50 pikësh për lojë në shtatë ndeshje të playoff-it të NCAA mbetet e pathyer.

Përsosmëria e basketbollit të kolegjit i dha atij një vend në shumë “më e mira e të gjitha kohërave” listat. ESPN e njohu atë si basketbollistin e 22-të më të mirë të kolegjit të të gjitha kohërave në vitin 2008, dhe Bleacher Report e renditi atë si të 21-tin më të madh në 2010.

Në vitin 2013, ai u emërua basketbollisti i 12-të më dominues i kolegjit në histori. Kontributet e Carr në sport u festuan më tej në Mars 2020 kur ai u shfaq në ESPN “SportsCenter Special: Basketbolli i Kolegjit më i madhi i të gjitha kohërave” kllapa.

Në NBA, karriera e tij mori hov pasi u zgjodh si zgjedhja e parë e përgjithshme nga Cleveland Cavaliers1971 Draft NBA.

Sezoni fillestar i Carr u shënua nga një sërë lëndimesh, por ai u rikuperua për të fituar një vend në 1972 Ekipi Gjithë Rookie NBA. Partneriteti i tij me Lenny Wilkens në fushën e pasme kontribuoi ndjeshëm në përmirësimin e Cavaliers.

Sezoni më i mirë i Carr në NBA erdhi vitin e ardhshëm, kur ai shënoi statistika mesatare të karrierës në pikë (21.9), asistime (3.8), përqindje të gjuajtjeve të lira (85.6%) dhe minuta për lojë (38.3).

Kjo performancë e jashtëzakonshme i dha atij një vend në 1974 All-Star i Konferencës Lindore ekipi.

Gjatë gjithë karrierës së tij, ai luajti një rol të rëndësishëm në udhëtimin e Cavaliers, duke përfshirë sezonin e tyre të paharrueshëm 1975–76 kur ata siguruan sezonin e tyre të parë fitues, titullin e Divizionit Qendror dhe paraqitjen në playoff. Ky vrapim historik u bë i njohur në vend si “Mrekullia e Richfield.”

Pavarësisht përballjes me dëmtime dhe sfida, përkushtimi i Carr ndaj Cavaliers mbeti i palëkundur. Ai luajti edhe dy sezone të tjera me ekipin përpara se të përfundonte karrierën e tij në NBA.

Trashëgimia e Carr në basketbollin profesionist përfshin një ndikim të qëndrueshëm në Cavaliers dhe sportin në tërësi.

Jeta personale

Jeta personale e makinave Austin

Përtej fushës së basketbollit, jeta personale e tij karakterizohet nga lidhjet e forta familjare. Ai është i martuar me Sharon Carrdhe çifti ka një djalë të quajtur Jason Carr. Përkushtimi i Carr ndaj familjes është një gur themeli i jetës së tij.

Përveç jetës së tij familjare, ai ka dhënë një kontribut të rëndësishëm jashtë fushës. Ai shërben si Drejtor i Marrëdhënieve me Komunitetin për Cavaliers, duke treguar përkushtimin e tij për t’i dhuruar komunitetit që e mbështeti gjatë gjithë karrierës së tij.

Pyetjet e shpeshta rreth Austin Carr

Cilat janë arritjet e dukshme të Austin Carr në basketbollin e kolegjit?

Ai arriti sukses të jashtëzakonshëm në basketbollin e kolegjit, duke përfshirë shënimin e mbi 2,500 pikëve gjatë karrierës së tij trevjeçare, duke mbajtur rekorde të turneut NCAA dhe duke fituar njohjen si një nga lojtarët më të mëdhenj të kolegjit të të gjitha kohërave.

Për cilin ekip të NBA luajti Austin Carr gjatë karrierës së tij?

Ai luajti për Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks dhe Washington Bullets gjatë karrierës së tij në NBA.

Cili është roli i Austin Carr me Cavaliers sot?

Ai aktualisht shërben si Drejtor i Marrëdhënieve me Komunitetin për Cavaliers dhe është një komentues me ngjyra për transmetimet e ekipit.

Çfarë është “Mrekullia e Richfield” në lidhje me Austin Carr?

“Mrekullia e Richfield” i referohet sezonit historik 1975–76 të Cleveland Cavaliers, ku ai luan një rol kyç në suksesin e ekipit. Carr i Cleveland Cavaliers shënoi mesatarisht 11.8 pikë për lojë në një hapësirë ​​prej 13 ndeshjesh.

konkluzioni

Udhëtimi i Austin Carr nga rrugët e Uashington DC për t’u bërë një legjendë e basketbollit është një dëshmi e talentit të tij të jashtëzakonshëm dhe përkushtimit të palëkundur.

Rekordet dhe vlerësimet e tij të basketbollit në kolegj, së bashku me kontributet e tij të rëndësishme në NBA si lojtar dhe transmetues, kanë forcuar vendin e tij në historinë e basketbollit.

Përtej arritjeve të tij profesionale, përkushtimi i Carr-it ndaj familjes dhe komunitetit ilustron vlerat që e përkufizojnë atë jo vetëm si “Z. Kavalier”, por edhe një ikonë e vërtetë sportive.

Le të kontrollojmë Fidlarmuzikë artikull për të marrë më shumë informacion rreth atletëve të tjerë të famshëm të NBA në të gjithë botën. Faleminderit për leximin tuaj!


Source link https://fidlarmusic.com/