Travel

Vila të mëdha pushimi në Paphos Qipro

Qiproja është parajsa e përsosur e ishullit mesdhetar dhe mburret me disa vendpushime të bukura bregdetare, veçanërisht përgjatë bregut perëndimor. Shumica e ishullit ka parë një zhvillim të madh gjatë viteve të fundit dhe kjo nga ana tjetër ka çuar në krijimin e një tregu shumë fitimprurës me qira. Vilat e pushimit në Paphos janë vetëm një shembull i rritjes së madhe të këtij lloji të qiradhënies për turistët. Me kaq shumë prona të reja në Qipro, tani po bëhet normë të marrësh me qira një apartament ose shtëpi në favor të turneut tradicional të paketave të hotelit. Në fakt, falë rritjes së rezervimeve në internet, njerëzit po zgjedhin të krijojnë paketat e tyre të pushimeve nga poshtë lart me fluturime të veçanta, akomodim dhe makina me qira.

Vilat në Paphos Qipro mund të bëhen më të shtrenjta për t’u blerë, por ka një treg të etur që pret t’i marrë me qira. Shtëpitë dhe vilat e mesme bëjnë investimin më të mirë sepse kostoja e qirasë mund të ndahet midis një grupi më të madh. Banjat e shumta ose objektet e veçanta ensuite janë gjithashtu një domosdoshmëri për banim të shumëfishtë nëse pronarët shpresojnë të bëjnë biznes të përsëritur. Nuk ka asgjë më të keqe se tetë njerëz që luftojnë për një dhomë banje dhe një tualet në katin e poshtëm çdo mëngjes, veçanërisht nëse keni adoleshentë në tërheqje. Një pishinë është ndoshta një tjetër parakusht për marrjen me qira edhe nëse prona është afër bregdetit. Njerëzit që kërkojnë vila pushimi në Paphos dhe gjetkë në Qipro janë në kërkim të një pushimi luksoz dhe që përfshin pishinën e tyre private.

Në një përpjekje për të siguruar atë shtëpi pushimi të ëndrrave në Qipro, shumë blerës tani janë në gjendje të blejnë herët përpara se çmimet të rriten dhe falë këtij tregu të lulëzuar të qirave. Disa investitorë të mprehtë madje po i financojnë vetë vilat e tyre të pushimeve në Paphos duke i lënë ato për turistë. Gjëja më e mirë për Paphos është se tani njihet si një vendpushim gjatë gjithë vitit. Ky është lajmi më i mirë që çdo pronar i pronës mund të dëshirojë të dëgjojë. Megjithëse qiratë do të jenë dukshëm më të lira gjatë dimrit të shkurtër të Qipros, ato janë ende shumë më fitimprurëse sesa qiratë afatgjata në tregun vendas. Problemi me qiranë afatgjatë buron nga paga mesatare e ulët në ishull, e cila tenton të vetërregullojë vlerat e qirasë. Sigurisht që ata që japin me qira vila pushimi në Paphos dhe pjesë të tjera të ishullit nuk do të preken nga ky kufizim. Si shembull, një pronë tipike që lejon afatgjatë në tregun vendas mund të realizojë cyp500. mujore ndërsa qiratë e pushimeve në të njëjtën njësi mund të tejkalojnë 800 £ në javë!

Edhe për të përballuar variacionet sezonale, marrja me qira e vilave pushimi në Paphos Qipro përbën një argument të madh financiar. Ata blerës që e bëjnë këtë lëvizje tani kanë një shans të mirë që shtëpia e tyre e ëndrrave të vijë dhe të paguhet deri në kohën kur të jenë gati të dalin në pension në Qipro. Me klimën e saj të mrekullueshme mesdhetare dhe mbi 320 ditë me diell të lavdishëm çdo vit, kjo parajsë e bukur e ishullit sigurisht që do të vazhdojë të tërheqë ata klientë të etur me qira vit pas viti. Mund të argumentohet se prona për pushime është investimi i përsosur sepse gjithçka që duhet të bëni është të uleni, të merrni qiranë dhe të prisni me padurim të gjitha ato vite të shkujdesura në diellin e Qipros. Gjatë gjithë kohës, jo vetëm që prona mund të paguajë për veten e saj, por edhe vlera duhet të rritet në mënyrë të qëndrueshme me kalimin e kohës. Shumë arsye të mira atëherë pse investitorët dhe blerësit privatë duhet të marrin në konsideratë përfitimet e posedimit të vilave pushimi në Paphos Qipro.


Source link https://www.streetdirectory.com/travelguide/

About the author

admin

11 Comments

Click here to post a comment