Music

Andre 3000 Vlera neto 2024: Mosha, Lartësia, Vështrimi i Familjes

André Lauren Benjamin, i njohur si André 3000, është një figurë ikonike në muzikë dhe aktrim. Në këtë artikull, Fidlarmuzikë do të thellohet në Andre 3000 vlerë neto që nga viti 2024, duke ofruar njohuri për jetën e tij personale dhe profesionale.

Fakte te shpejta

Emri i vërtetë Andre Lauren Benjamin
Emri popullor Andre 3000
Gjinia Mashkull
Data e lindjes 27 maj 1975
Mosha (që nga viti 2024) 48 vjet
Prindërit Lawrence Walker, Sharon Benjamin Hodo
Vëllezërit e motrat N/A
Vendlindja Atlanta, Georgia, SHBA
Kombësia amerikane
Përkatësia etnike afrikano-amerikane
Arsimi Shkolla e mesme Tri-Cities, Shkolla e Mesme Sutton
Gjendja martesore Beqare
Orientimi seksual Drejt
Bashkëshortja/Bashkëshortja N/A
Fëmijët Shtatë Sirius Benjamin
Takimi N/A
Te ardhura neto 35 milionë dollarë
Burimi i Pasurisë Muzikë, Aktrim, Sipërmarrje
E mesme Rapping, Këndimi, Aktrimi
Lartësia 5 ft 10 in
Pesha 74 kg

Sa është Vlera Neto e Andre 3000 në 2024?

Sa është Vlera Neto e Andre 3000 në 2024

Që nga viti 2024, Andre 3000forca eklektike dhe enigmatike në industrinë e muzikës dhe argëtimit, krenohet me një vlerë neto mbresëlënëse prej 35 milionë dollarësipas Celebrity Net Worth dhe Forbes.

Kjo shumë marramendëse është një dëshmi e karrierës së tij të larmishme si reper, këngëtar, aktor dhe sipërmarrës. Ju gjithashtu mund të dëshironi të dini më shumë rreth reperët më të njohur.

Andre 3000 Përmbledhje dhe Wiki

Andre 3000 Përmbledhje dhe Wiki

Jeta e hershme dhe edukimi

I lindur André Lauren Benjamin në Atlanta, Georgia, jeta e hershme e André 3000 ishte e zhytur në mjedisin e pasur muzikor dhe kulturor të Jugut.

I shkolluar në Tri-Cities High School dhe Sutton Middle School, ai tashmë po shfaqte potencialin e tij krijues.

Fillimet muzikore dhe Epoka e Outkast

Karriera e André u ngrit në fillim të viteve 1990 kur ai u bashkua me Antwan Boi i madh Patton për të formuar I dëbuar.

Albumi i tyre debutues, Southernplayalisticadillacmuzikishte një sukses komercial, duke sinjalizuar ardhjen e një zëri të ri, të dallueshëm në hip-hop.

Albumet e mëpasshme të dyshes, ATLiens dhe Aqueminimë tej shfaqën përzierjen e tyre unike të elementeve të hip-hop-it jugor, funk-ut, shpirtit dhe psikedelikut.

Suksesi i vetëm dhe sipërmarrjet e aktrimit

Pas suksesit fillestar të Outkast, André 3000 filloi projekte solo që pasqyronin ndjeshmërinë e tij artistike eklektike.

Pjesa e tij në albumin e dyfishtë Speakerboxxx/Dashuria më poshtë hite të paraqitura si Hej Po! dhe Trëndafiladuke shfaqur aftësinë e tij për të përzier rap me funk, jazz dhe pop.

Kjo periudhë e karrierës së tij e pa atë të thellohej edhe në aktrim, me role në filma si Katër vëllezër dhe I papunëduke demonstruar shkathtësinë e tij si artist.

Bashkëpunimet dhe paraqitjet e të ftuarve

Të tjera 3000 Karriera

André 3000 është i njohur për paraqitjet e tij të paharrueshme të ftuar, duke bashkëpunuar me një sërë artistësh të ndryshëm në zhanre.

Tiparet e tij në pista me UGK, Frank Oqeanidhe Kanye Westndër të tjera, janë vlerësuar për zgjuarsinë e tyre lirike dhe stilin e veçantë.

Çmime dhe Njohje

Gjatë gjithë karrierës së tij, ai ka marrë vlerësime të shumta, duke përfshirë Çmimet Grammysi pjesë e Outkast dhe si artiste solo.

Jeta personale

Jeta personale e André 3000 ka qenë po aq intriguese sa edhe karriera e tij profesionale. I njohur për privatësinë e tij, ai ka arritur të mbajë diskrete çështjet e tij personale.

Marrëdhënia e tij me këngëtaren Erykah Badu dhe djalin e tyre, Seven Sirius Benjamin, ka qenë një aspekt i dukshëm i jetës së tij.

Andre 3000 List News 2024

Ai ka ngacmoi një bashkëpunim me kolektivin muzikor SAULT. Në një intervistë për BBC 6 Music, ai tregoi se ata kanë punuar së bashku në studio, duke lënë të kuptohet për projektet e ardhshme me ta.

Andre 3000 publikoi albumin e tij të parë solo të titulluar New Blue Sun. Ky album shënon një ndryshim të rëndësishëm nga puna e tij e mëparshme pasi nuk përmban asnjë vokal.

Drejtimi i tij i ri muzikor, veçanërisht me New Blue Sun, ka mori reagime të ndryshme nga fansat. Disa e vlerësojnë qasjen e tij eksperimentale, ndërsa të tjerëve u mungojnë vargjet e tij rap.

Mediat sociale

Ndiqni atë në rrjetet sociale:

Instagram – 902 mijë ndjekës: https://www.instagram.com/andre3000/

Twitter: N/A

Facebook: N/A

Pyetjet e shpeshta rreth Andre 3000

Pyetjet e shpeshta rreth Andre 3000

Sa vjeç është André 3000?

I lindur më 27 maj 1975, André 3000 është aktualisht 48 vjeç.

Sa i gjatë është André 3000?

Ai është 178 cm i gjatë.

Cilat janë disa nga pseudonimet e André 3000?

Ai njihet gjithashtu me emra si Cupid Valentino, Dre, Johnny Vulture dhe Ice Cold.

Cili është emri i vërtetë i André 3000?

Emri i tij i vërtetë është André Lauren Benjamin.

Ku lindi André 3000?

Ai ka lindur në Atlanta, Georgia, SHBA.

Cilat janë disa nga arritjet e tij të dukshme në muzikë?

Ai fitoi famë si pjesë e dyshes hip-hop Outkast, me këngë hit si Ms. Jackson dhe Hey Ya!. Albumi i tij Speakerboxxx/The Love Below me Outkast fitoi albumin e vitit në Grammy.

A ka fituar ndonjë çmim për aktrim?

Ai ka qenë i nominuar për çmime të ndryshme, duke përfshirë MTV Movie Awards për performancën më të mirë në 2006.

Në cilat filma ka luajtur?

Ai është shfaqur në filma si Four Brothers (2005) dhe Semi-Pro (2008).

Cili është përfshirja e André 3000 në modë?

Ai lançoi linjën e tij të veshjeve për meshkuj, Benjamin Bixby, në vitin 2008 dhe është njohur për stilin e tij unik.

A është ende aktiv në muzikë?

Vitet e fundit, ai është shfaqur në këngë si Come Home i Anderson .Paak dhe Where’s the Catch i James Blake, duke treguar përfshirjen e vazhdueshme në muzikë.

Shiko gjithashtu:

konkluzioni

Si përmbledhje, udhëtimi i André 3000 nga një reper i ri nga Atlanta në një artist dhe aktor të njohur është sa magjepsës aq edhe frymëzues. Vlera e tij neto pasqyron jo vetëm suksesin e tij në muzikë dhe film, por edhe ndikimin dhe trashëgiminë e tij.

Faleminderit që lexuat këtë artikull!

Source link https://fidlarmusic.com/

About the author

admin

7 Comments

Click here to post a comment

  • certainly like your website but you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to inform the reality nevertheless I will definitely come back again

  • It was great seeing how much work you put into it. Even though the design is nice and the writing is stylish, you seem to be having trouble with it. I think you should really try sending the next article. I’ll definitely be back for more of the same if you protect this hike.

  • Somebody essentially lend a hand to make significantly articles Id state That is the very first time I frequented your website page and up to now I surprised with the research you made to make this actual submit amazing Wonderful task

  • It was great seeing how much work you put into it. Even though the design is nice and the writing is stylish, you seem to be having trouble with it. I think you should really try sending the next article. I’ll definitely be back for more of the same if you protect this hike.

  • Thank you I have just been searching for information approximately this topic for a while and yours is the best I have found out so far However what in regards to the bottom line Are you certain concerning the supply

  • I loved even more than you will get done right here. The overall look is nice, and the writing is stylish, but there’s something off about the way you write that makes me think that you should be careful what you say next. I will definitely be back again and again if you protect this hike.