Music

SLEEP TOKEN fshij Instagramin: “Asgjë nuk zgjat përgjithmonë”

Shenja e gjumit janë gati për diçka.

Në vitin 2023, grupi anonim i maskuar në Mbretërinë e Bashkuar arriti nivele stratosferike të suksesit pas LP-së së tyre përparimtare. Më kthe në Eden, të cilat ne – dhe lexuesit tanë – e quajti albumi më i mirë i vitit.

Në dhjetor, Vessel and Co përfunduan vitin e tyre të shpërthimit me një shfaqje në arenë të shitur në Londër dhe ata tashmë kanë një sërë koncertesh të shpallura më parë në doketë për vitin 2024.

Megjithatë, dikur më herët sot (16 janar), Sleep Token fshiu në mënyrë misterioze të gjitha postimet nga profili i tyre në Instagram dhe vendosi frazën e fshehtë “Asgjë nuk zgjat përgjithmonë” në biografinë e tyre.

Teoritë e fansave tashmë kanë filluar të qarkullojnë se çfarë mund të thotë kjo. Sigurisht, ekziston mundësia tronditëse që Sleep Token të ndahet papritur në kulmin e famës së tyre. Sepse, në të vërtetë, asgjë nuk zgjat përgjithmonë.

Sidoqoftë, hipoteza më e mundshme është se Sleep Token po përgatitet me guxim për të hapur një epokë të re të grupit.

Shokët e grupit instrumental të Vessel – të njohur me pseudonimet e tyre II, III dhe IV – janë zbuluar tashmë maska ​​të reja të egra për shfaqjen e tyre në Wembley Arena, dhe që nga ajo kohë Më kthe në Eden përfundoi një trilogji albumesh që filloi me 2019-ën Perendimi i diellitka të ngjarë që grupi po përgatitet të transformohet në një farë mënyre duke shkuar në këtë fazë tjetër të karrierës së tyre.

Pavarësisht ngacmimit misterioz në Instagram, faqja zyrtare e Sleep Token liston ende datat e turneut të tyre në Australi që ata kanë në orarin për prillin e ardhshëm, si dhe shfaqjet e tyre të majit në SHBA në Kolorado, NYC dhe në Sonic Temple Fest.

Megjithatë, Sleep Token sigurisht që po i vë në sy fansat e tyre në këtë moment, dhe ne do të duhet vetëm të presim dhe të shohim se në çfarë çon ky marifet i mediave sociale. Shikoni një pamje të faqes së tyre aktuale në Instagram më poshtë.

Për një zhytje të thellë në epokën e sapo kaluar të Sleep Token, porosisni Revolver’numri i ri i koleksionistit kushtuar grupit — me foto të rralla, një përmbledhje të trilogjisë së albumit të tyre, homazhe të famshme të fansave dhe më shumë — në dyqanin tonë.


shenjë gjumi në instagram janar 2024
Source link https://www.revolvermag.com

About the author

admin

7 Comments

Click here to post a comment

  • you are in reality a just right webmaster The site loading velocity is incredible It seems that you are doing any unique trick In addition The contents are masterwork you have performed a wonderful task on this topic

  • Normally I do not read article on blogs however I would like to say that this writeup very forced me to try and do so Your writing style has been amazed me Thanks quite great post

  • I loved even more than you will get done right here. The picture is nice, and your writing is stylish, but you seem to be rushing through it, and I think you should give it again soon. I’ll probably do that again and again if you protect this hike.

  • I loved as much as youll receive carried out right here The sketch is attractive your authored material stylish nonetheless you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike

  • I have been surfing online more than 3 hours today yet I never found any interesting article like yours It is pretty worth enough for me In my opinion if all web owners and bloggers made good content as you did the web will be much more useful than ever before

  • It was great seeing how much work you put into it. The picture is nice, and your writing style is stylish, but you seem to be worrying that you should be presenting the next article. I’ll almost certainly be back to read more of your work if you take care of this hike.