Ndodh edhe kjo! Dua nominohet në katër kategori në “BMA 2021”. s’e fiton asnjëren – Kosova Sot

Të dielën në mbrëmje në Microsoft Theater në Los Angeles është mbajtur ceremonia e “Billboard Music Awards 2021”.

Reperi The Weeknd ishte ai i cili arrit të nominohet 16 herë teksa mori 10 çmime.

Në këtë event, natyrisht se nuk kishte se si të mungonte edhe këngëtarja Dua Lipa e cila u nominua në disa kategori.

Këngëtarja u nominua në “Top Artistët më të qëndrueshëm në Billboard 100”, “Top Artistet në kategorinë e femrave”, “Top Artistët më të kërkuar në Radio” dhe për “Top këngët më të dëgjuara në Radio”.

Megjithatë, Dua Lipa nuk arriti të fitoi asnjë çmim në natën e mbrëmshme, theksojmë se ajo ishte e vetmja artiste shqiptare e nominuar për këtë vit.

Tutje, reperi i ndjerë, Pop Smoke po ashtu u nderuar me pesë çmime.

(Kosova Sot Online)

Burimi i lajmit: Kosova Sot

Author: admin