January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

5 ndeshjet e fundit në Superligë, vëmendja në pjesën e poshtme të tabelës

1 min read

SUPERLIGA

5 ndeshjet e fundit në Superligë, vëmendja në pjesën e poshtme të tabelës

23 May, 2021 @12:09

Superliga e Kosovës në futboll, sot do të përfundon me 5 ndeshjet e fundit të stinorit 2020/21.

Prishtina e kishte siguruar titullin në xhiron e kaluar, derisa vëmendja do të jetë më shumë në pjesën e poshtme të tabelës.

Për mbijetesë do të luftojnë skuadrat: Drenica, Feronikeli, Arbëria dhe Trepça’89.

Ndërsa Drita dhe Ballkani kërkojnë pozitën e dytë për gara Evropiane.

TABELA AKTUALE

Ndeshjet e xhiros së fundit në Superligë:

Besa – Gjilani
Llapi – Feronikeli
Drita – Arbëria
Trepça’89 – Drenica
Prishtina – Ballkani

Burimi i lajmit: FFK