594 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid – GazetaBlic

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme kanë shqiptuar 594 tiketa në bazë të ligjit Covid-19.

Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 1088 tiketa trafiku.

Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve ka ndodhur një aksident me fatalitet, 15 aksidente me të lënduar, si dhe 38 aksidente me dëme materiale.

LEXO EDHE:

Presidenti amerikan u kërkon agjencive të inteligjencës të hetojnë origjinën e COVID-19

Burimi i lajmit: Gazeta Blic

Author: admin