December 9, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Abdixhiku takim virtual me shqiptaro-amerikanët

1 min read

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka mbajtur një takim virtual me Kongresin Panshqiptar Amerikan.

Aty, Abdixhiku vlerësoi rolin që ky kongres ka në kultivimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Ndërsa, nga Uk Lushi, falënderoi kryetarin e LDK-së për kontruktivitetin e treguar në mbështetje të formimit të institucioneve.

Në takimin virtual u bisedua edhe për tema të tjera si dialogu me Serbinë. /Insajderi.com

Burimi nga Insajder