January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Aktorja e humorit vazhdon të rikrijojë në mënyrë qesharake fotografitë ikonike të njerëzve të famshëm – Telegrafi

2 min read

Njerëzit po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshëm për faktin se stilet e jetës dhe trendet magjepsëse të treguara nga të famshëm në mediat sociale shpesh janë larg realitetit.

Prandaj, shumë njerëz krijues kanë filluar të rikrijojnë këto imazhe “perfekte” në stilin e tyre.

Aktorja e humorit, Celeste Barber e bën këtë në faqen e saj në Instagram, dhe tetë milionë njerëz thjesht e duan atë që ajo po bën!

Foto: Instagram

Ajo filloi një eksperiment argëtues në 2015, #celestechallengeaccepted, për t’i treguar botës se si do të dukej për një person mesatar të bënte gjëra si njerëzit e pasur.

Në vetëm pak muaj, ajo u bë një sukses global! Celeste tha: “Njerëzit me të vërtetë po e mbështesin atë – nuk më interesonte shumë se si do të perceptohej, e fillova për miqtë e mi të cilët e dija se do ta donin. Unë e vazhdova, sepse njerëzit më thonë se është e qeshura e tyre e përditshme dhe kanë filluar të më sfidojnë”.

Fotot krah për krah, duke imituar imazhet e personave të famshëm dhe modeleve të modës së lartë, kanë pasur një ndikim të thellë dhe njerëzit nga e gjithë bota i adhurojnë ato.

Përgatituni për disa imazhe mjaft gazmore:

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Burimi i lajmit: Telegrafi