May 25, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Allegri do ta zë vendin e Pirlos – KOHA.net

1 min read

Juventusi do ta shkarkojë Andrea Pirlon dhe do ta zëvendësojë atë me Massimiliano Allegrin, pas sezonit ku mezi u sigurua Liga e Kampionëve për vitin tjetër.

54-vjeçari Allegri e la Juventusin në vitin 2019, pesë vjet pasi ishte në krye të skuadrës. Maurizio Sarri dhe Pirlo ishin drejtues të skuadrës pas largimit të tij.

Sarri arriti t’ia sigurojë Juventusit titullin e Serie A, por jo edhe Kupën dhe Superkupën e Italisë.

Mediat italiane kanë shkruar se Massilimiano Allegri ka arritur marrëveshje verbale të enjten në mëngjes dhe do ta nënshkruajë kontratën së shpejti.

Zyrtarizimi pritet të bëhet gjatë ditës së premte.

Burimi i lajmit: Koha Net