December 5, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Allegri do të nënshkruajë me Juven në orët në vijim, Pirlo do të shkarkohet – Telegrafi

1 min read

Massimiliano Allegri do të jetë trajner i ri i Juventusit – kështu thotë gazetari i mirënjohur i Sky Sport Italia, Fabrizio Romano.

Eksperti i transferimeve ka bërë të ditur se tashmë është arritur marrëveshja mes dy palëve dhe zyrtarizimi do të ndodhë gjatë ditës së sotme (e enjte).

“Në orët në vijim, Massimiliano Allegri do ta nënshkruajë kontratën si trajner i ri i Juventusit. Marrëveshja është kompletuar. Andrea Pirlo do të shkarkohet. Është vetëm çështje orësh”, ka shkruar Romano.

Strategu italian ishte në krye të Juventusit gjatë viteve 2014-2019, kur fitoi trofe të shumta.

Lexo po ashtu:

Brenda pesë sezonesh, ai fitoi pesë tituj të Serie A, katër trofe të Kupës së Italisë, dy trofe të Superkupës së Italisë, si edhe luajti në dy finale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

(Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Burimi nga Telegrafi