May 24, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Allegri ka arritur marrëveshje me Juventusin

1 min read

Juventus e ka zgjidhur çështjen e trajnerit dhe ka mbetur vetë njohjae publiku me këtë vendim në mënyrë zyrtare.

Mediet italiane raportojnë se Massimiliano Allegri ka firmosur kontratën e re me bardhezinjtë.

Ai do të jetë pjesë e bardhezinjve deri në verën e vitit 2025, duke firmosur për 4 vite, kontratë mjaft afatgjatë për një trajner. Në aventurën e mëparshme ai qëndroi 5 vite me Juventusin dhe fitoi 5 tituj kampion.

Këtë mbrëmje, ose nesër mund të vijë zyrtarizimi i largimit të Andrea Pirlos dhe lancimi i marrëveshjes me Max Allegrin, një nga trajnerët më të suksesshëm italianë të viteve të fundit.

Burimi i lajmit: Epoka e Re