January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Bardhi infektohet me Covid

1 min read

Gazeta spanjolle “AS” ka bërë publik lajmin se lojtari shqiptar, Enis Bardhi është infektuar me Covid-19.

Mesfushori i Levantes ka rezultuar pozitiv pas testit që u zhvillua me mbërritjen e tij në kampin e kombëtares së Maqedonisë së Veriut ku ishte dhe i ftuar për dy miqësoret në qershor kundër Kazakistanit dhe Sllovenisë.

Tani mbetet për tu parë nëse trajneri maqedonas do të presë apo do ta zëvendësoje Enis Bardhin, pasi Maqedonia e Veriut po përgatitet për arritjen historike teksa do të marrë pjesë për herë të parë në Kampionatin Evropian.

Bardhi humbi gjithashtu dhe ndeshjen e “play-off” me Maqedoninë pas një dhimbje në shpinë dhe tani rrezikon dhe pjesëmarrjen në kompeticionin i cili do të zhvillohet në verë.

Burimi i lajmit: Epoka e Re