May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Benzema vendos të mbetet te Real Madridi – KOHA.net

1 min read

Karim Benzema ka vendosur të mbetet pjesë e Real Madridit.

Sulmuesi francez thuhet se ka pranuar vazhdimin e kontratës me klubin madrilen.

Kontrata aktuale e sulmuesit 33-vjeçar skadon në vitin 2022. Por drejtuesit e klubit spanjoll do t’i ofrojnë kontratë dyvjeçare e cila do ta mbante atë në Spanjë deri në vitin 2024.

Benzema këtë edicion me “Mbretërit” ka shënuar 30 gola dhe ka bërë nëntë asistime. Ai është pjesë e klubit spanjoll që nga viti 2009 kur u transferua nga Lyoni.

Burimi i lajmit: Koha Net