May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Cikloni Yaas godet Indinë, mbi 1 milionë banorë detyrohen të strehohen – KOHA.net

1 min read

Reshje të dendura dhe një dallgë e madhe kanë goditur pjesë të Indisë Lindore dhe Bangladeshin fqinj, derisa cikloni Yaas ka marrë drejtimin drejt brigjeve të banuara nga miliona banorë.

Më shumë se 1.1 milionë prej tyre janë strehuar me ndihmën e autoriteteve lokale.

Zona po përballet me fatkeqësi natyrore në kohën kur është ngritur edhe shkalla e përhapjes së koronavirusit në Indi.

Erërat e fuqishme kanë arritur shpejtësinë deri në 140 kilometra në orë. Vërshimet kanë shkaktuar dëme të pallogaritshme deri tani në zonat e goditura nga cikloni “Yaas”. \ Ap

Burimi i lajmit: Koha.net