May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Conte i jep lamtumirën Interit në Instagram – KosovaPress

2 min read

Antonio Conte u largua nga radhët e Interit pas më pak se dy vjet qëndrimi në radhët e tij.

Ai gjatë kësaj periudhe kualifikoi Interin në finalet e Ligës Evropa dhe arriti të thyejë dominimin e Juventusit, duke fituar titullin e ekipit më të mirë të Serisë A, i pari që nga sezoni 2009/10.

Sipas vetë pranimit të tij, ai po ndahet me Interin miqësisht dhe plot emocione. Disa prej tyre ai i ndau përmes Instagram me ndjekësit e tij dhe tifozët e Interit.

Conte vuri në dukje se ekipi i tij po bëhej më i fortë, më i vendosur, më i etur dhe më vetëmohues çdo ditë, se asnjë kërkim faljeje ose alibie nuk u kërkuan kurrë në të, por puna, mësimi dhe respekti për të tjerët u bënë.

“Ne e kthyem titullin e kampionit të Interit pas 11 vitesh, por mbi të gjitha, e kthyem Interin atje ku i takon sipas historisë dhe traditës së tij,” tha ai, duke falënderuar të gjithë ata që e bënë të mundur, dhe pastaj duke iu referuar tifozëve.

“Dua t’u them tifozëve të Interit se në këtë periudhë të vështirë për shkak të pandemisë, ne gjithmonë kemi ndjerë mbështetjen dhe përkushtimin tuaj”, shkroi ai, duke shtuar se nuk do ta harrojë kurrë momentin e ngritjes së trofeut para tyre.

Burimi i lajmit: Kosova Press