January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Çudira nga bota: Mijëra njerëz shkelin rregullat e koronavirusit për funeralin e kalit në Indi – GazetaBlic

1 min read

Mijëra njerëz shiheshin dje duke shkelur rregullat kufizuese të pandemisë në Indi, për të marrë pjesë në funeralin e një kali.

Në pamjet e publikuara shiheshin thuajse 2,000 njerëz shumica pa maska, që ecnin pranë njëri-tjetrit në ceremoninë solemne në Karnataka në jugperëndim të vendit.

Në të tjera imazhe shihej kufoma e kalit të bardhë e zi, e mbuluar me lule dhe zbukurime, teksa disa nga pjesëmarrësit e bekonin atë.

Funerali u zhvillua në ditën kur numri viktimave të koronavirusit në vend ishte 626 njerëz ne 24 ore.

Një nga vendasit tha: “Kjo është një shkelje totale e rregullave kufizuese të Covid-19”.

Ministri i Karnataka, Basavaraj Bommai, tha se kufizimet do të mbeten në fuqi të paktën deri më 7 korrik.

Kali që po nderohej raportohet se kishte vdekur dy ditë më parë pasi ishte liruar nga një ‘ashram’ – qendër shpirtërore – për të ndihmuar psikologjikisht pacientë të koronavirusit. /TCH/


Mijëra njerëz shiheshin dje duke shkelur rregullat kufizuese të pandemisë në Indi, për funeralin e një kali.


Funerali u zhvillua në ditën kur numri viktimave të koronavirusit në vend ishte 626 njerëz ne 24 ore.

Kali raportohet se kishte ngordhur dy ditë më parë pasi ishte liruar nga një ‘ashram’ – qendër shpirtërore

Burimi i lajmit: Gazeta Blic