January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Debat i ashpër midis Bogujevcit e Gashit në Kuvend – përplasen me mikrofona fikur

1 min read

Një përplasje verbal ka ndodhur në seancën e sotme plenare midis nënkryetares së Kuvendit, Saranda Bogujevci dhe shefit të Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, njofton Insajderi.

E gjithë kjo situatë u krijua pasi Qeveria ka dashur ta fus në rend dite shqyrtimin e rekomandimit për raportin vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit dhe emërimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare.

Opozita njëzëri e ka kundërshtuar këtë duke e quajtur veprim të ngutur.

Pasi është diskutuar nga opozita e pozita, Bogujevci dhe Gashi kanë pasur një diskutim me mikrofona të fikur.

Krejt çka është mundur të kuptohet është insistimi i Bogujevcit, e cila disa herë i ka kërkuar Gashit të ulet në vendin e tij, madje bazuar në mimikat e shprehura, duket se ka pasur një diskutim me tension midis këtyre dy deputetëve. /Insajderi.com

Burimi nga Insajder