January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Dështon të frenojë në kohë, pas tij përplasen edhe pesë vetura tjera në një rrugë të frekuentuar në Tajlandë – Telegrafi

1 min read

Ky është momenti kur gjashtë vetura përfshihen në një aksident zingjiror, në një rrugë tejet të frekuentuar në Tajlandë.

Pamjet janë kapur nga kamera e vendosur brenda një veture të parkuar, që shfaq qartazi aksidentin, transmeton Telegrafi.

Pak sekonda para përplasjes së njëpasnjëshme, vërehet se si vetura e parë nuk arrin të frenoj në kohë dhe kjo bën që të shkaktohet aksidenti.

Pas tij ishin edhe veturat e tjera që nuk frenojnë dhe përplasen me njëra-tjetrën, plotë gjashtë sosh.

Mediat lokale raportojnë se nga ky aksident nuk ka të lënduar, por shoferët e mjeteve janë kritikuar për mos reagim të shpejtë. /Telegrafi/

[embedded content]

Burimi nga Telegrafi