E çuditshme, Zhegrova në formën më të mirë por nuk ftohet nga Challandes

20:22 / E Enjte, 27 Maj 2021 / A. A

Edon Zhegrova po kalon formën më të mirë prej se u transferua te Baseli në Zvicër.

22-vjeçari e mbylli sezonin me 30 paraqitje në elitë duke shënuar 3 gola në 7 ndeshjet e fundit.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur që Zhegrova nuk është i lënduar dhe ka qenë në dispozicion për tu grumbulluar me ekipin kombëtar të Kosovës, por përzgjedhësi Bernard Challandes nuk e ka ftuar fare.

Ende nuk dihet arsyeja pse selektori zviceran e ka marrë këtë vendim.

/Indeksonline/

Burimi nga Indeksonline

Author: admin