May 27, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Emërohen edhe dy zv/ministra në Qeverinë Kurti – Sinjali

1 min read

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka emëruar edhe dy zëvendësministra në Qeverinë që drejton, shkruan Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se Edona Bërdyna është emëruar zëvendësministre në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, që udhëhiqet nga Arbërie Nagavci.

Ndërsa Agon Dobruna është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal.

/GazetaSinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali