May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Fustani i nusërisë së Ariana Grandes u frymëzua nga Audrey Hepburn – Telegrafi

2 min read

Dje (e enjte), Ariana Grande ndau një seri fotografish nga dasma e saj intime me Dalton Gomez e mbajtur më 15 maj, duke u dhënë ndjekësve një vështrim të parë në veshjen e saj mahnitëse të bardhë nga Vera Wang.

Ndërsa fansat e yllit të popit mund ta kishin imagjinuar atë me një këmishë voluminoze në ditën e saj të madhe, nusja zgjodhi një pamje shumë më të hijshme, duke veshur një fustan prej mëndafshi pa rrip me një bel të ngushtë.

Grande kompletoi pamjen me një vello të frymëzuar nga Audrey Hepburn, e kompletuar me një hark të hollë saten modeluar pas Jo Stockton në “Funny Face”.

Ajo zgjodhi vathë me perla dhe diamantë nga marka Lorraine Schwartz për t’iu përshtatur unazës së fejesës.

Unaza e martesës, e cila u dizajnua nga Gomez, është një “unazë e bukur, me shije platin dhe diamanti”.

Dhëndri kishte një kostum klasik Tom Ford për mbrëmjen, e cila u zhvillua brenda shtëpisë së Ariana Grande në Montecito të Kalifornisë.

Wang më parë e kishte veshur këngëtaren për Met Gala në vitin 2018 – dhe në atë kohë, ajo e bëri Granden të premtojë se do ta linte të modelonte fustanin e saj të dasmës kur të vinte koha.

Ceremonia ishte intime; vetëm 20 persona ishin të pranishëm, duke përfshirë nënën Joan Grande dhe babanë Ed Butera, të dy shoqëruan nusen drejt altarit.

Gomez i propozoi Grandes në dhjetor 2020 pas më pak se një viti lidhje. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi