January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Gjilani ‘blindon’ Prognin dhe Koliçin

1 min read

Sulmuesi Gerhard Progni dhe portieri Enea Koliçi kanë qenë ndër me të dalluarit në kampionatin 2020/21 në Superligën e Kosovës në futboll.

Drejtuesit e skuadrës së Gjilanit kanë vendosur të vazhdojnë bashkëpunimin me ketë dyshe. Progni e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2022, derisa Koliçi deri në vitin 2023

“Sport Club Gjilani njofton se ka arritur të vazhdojë marrëveshjen e bashkëpunimit me Gerrhard Pognin edhe për edicionin e radhës. Klubi e falënderon Prognin për besimin dhe i uron sukses drejt realizimit të objektivave që janë vendosur. Po ashtu klubi ka arritur të zgjasë marrëveshjen e bashkëpunimit me Enea Koliçin edhe për dy edicionet e radhës. Klubi falënderon Enean për besimin dhe i uron sukses drejt realizimit të objektivave që janë vendosur”, thuhet në njoftimin e skuadrës së Gjilanit.

SC Gjilani kampionatin e përfundoi në pozitën e katërt, derisa në kampionatin e ri synim e ka titullin e kampionit.

/Veton ZYMBERI/       

Dy futbollistë largohen nga Gjilani

Burimi i lajmit: Epoka e Re