December 6, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Granit Xhaka largohet nga Serie A, mund të transferohet tek klubi i madh i Serie A – GazetaBlic

1 min read

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka mund të largohet nga Premierliga në këtë merkato.

Sipas ekspertit të merkatos, Fabrizio Romano, Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në këtë merkato, përcjell GazetaBlic Sport.

“Granit Xhaka ka shanse të largohet nga Arsenali këtë verë si Willian, Hector Bellerin dhe shumë lojtarë të tjerë. AS Roma është e interesuar ta nënshkruajë atë dhe kanë hapur bisedime me agjentët e tij, Jose Mourinho e dëshiron atë – gjithashtu klube të Bundesligës janë në garë”, shkruan Romano.

/GazetaBlic Sport.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic