January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Hoxhaj takon Szunyog, diskutojnë proceset e rëndësishme që e presin Kosovën – KosovaPress

1 min read

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Enver Hoxhaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e BE-së, Tomas Szunyog.

Hoxhaj dhe Szunyog kanë diskutuar për situatën aktuale politike në vend dhe qëndrimin e PDK-së si lidere e opozitës lidhur me proceset e rëndësishme që e presin Kosovën, me theks të veçantë në mbrojtjen e rendit kushtetues, integritetit territorial dhe orientimit euro-atlantik.

Burimi i lajmit: Kosova Press