January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Humbi finalen e madhe, ky ishte reagimi i Solskjaer pas ndeshjes – GazetaBlic

1 min read

Ole Gunnar Solskjaer ka shprehur zhgënjimin e tij në humbjen në finalen e Europa League, duke supozuar si një dështim këtë sezon pa titull për Manchester United.

Skuadra e Villarrealit fitoi Ligën e Evropës pasi mposhti Manchester United në penallti me rezultatin 11-10, shkruan GazetaBlic Sport.

“Është një zhgënjim i madh në dhoma e zhveshjes, por futbolli është i tillë, ndonjëherë vendoset nga një goditje. Dhe ky ishte ndryshimi midis fitores dhe humbjes. Ne duhet të mësojmë nga kjo. Ne nuk luajtëm aq mirë sa dimë dhe pasi morëm barazimin nuk ishim në gjendje të dominonim. Villarreal na e bëri të vështirë, u mbyll mirë dhe nuk patëm shanse të mëdha”, tha Solskjaer.

“Tani nuk është koha për të drejtuar gishtin në atë që do të kisha bërë ndryshe. Por kur të dilni pa trofe nuk keni bërë gjithçka siç duhet”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport

Burimi i lajmit: Gazeta Blic