January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Inzaghi do ta vazhdojë kontratën me Lazion – KOHA.net

1 min read

Simone Inzaghi pritet që shumë shpejt të nënshkruajë kontratë të re me Lazion.

Mediat në Itali kanë raportuar të mërkurën se Inzaghi ka darkuar me presidentin e Lazios, Claudio Lotiton dhe drejtorin sportive, Igli Taren.

Inzaghi është parë i lumtur dhe u ka thënë gazetarëve se po shkon për një darkë me presidentin, duke mos dhënë detaje tjera.

Kontrata aktuale italianit i skadon në fund të qershorit. Ndërkaq, me kontratën e re e cila do të jetë dy-vjeçare, Inzaghi do të ketë rritje të vogël të pagës. Ai do të fitojë 2.2 milionë euro në sezon.

Inzaghi është përmendur se mund ta zëvendësoi Antoni Conten tek Interi, gjë e cila si duket nuk do të ndodhë.

Burimi i lajmit: Koha Net