January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Juventusi duhet të shesë Szczesnyn para së të nënshkruajë me Donnarumman – Telegrafi

1 min read

Juventusi thuhet se është i gatshëm të bëjë një lëvizje për portierin Gianluigi Donnarumma, por në këtë mënyrë është i detyruar të gjejë një zgjidhje për polakun Wojciech Szczesny.

Sipas gazetës Tuttosport, Bianconerët po shikojnë destinacionet e mundshme për reprezentuesin polak, për të krijuar hapësirë ​​për 22-vjeçarin italian.

Donnarumma largohet nga Milani falas kur skadon kontrata e tij dhe Barcelona, ​​Paris Saint-Germain dhe Manchester United janë përmendur si pretendentë të mundshëm për lojtarin italian.

Lexo po ashtu:

Juventus është gjithashtu në garë për Donnarumman, por gazeta pretendon se Zonja e Vjetër duhet të gjejë një klub të ri për Szczesny para se të mund të bëjnë lëvizjen të ndodhë.

Bianconerët nuk duan të humbasin Donnarumman, pasi ai kalon në një transferim falas këtë verë dhe gazeta Tuttosport beson se marrëdhënia e mirë midis Juves dhe agjentit Mino Raiola forcon më tej pozicionin e tyre.

Raiola kërkoi një dëmshpërblim të majmë nga Milani dhe një marrëveshje prej 10 milionë eurosh në vit për portierin e ri, diçka që Juventusi thuhet se do të jetë i gatshëm ta përballojë. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi