May 19, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Kadare bëhet “Nder i Fierit” në një ceremoni “shumë shqiptare” (VIDEO)

1 min read

Bashkia e Fierit e ka nderuar me çmimin “Nderi i Fierit” shkrimtarin e njohur, Ismail Kadaren.

Gjatë ceremonisë së pranimit, Kadare ka deklaruar se është i lumtur dhe falënderues për këtë çmim.

“Ju falenderoj nga zemra për këtë pritje, kaq të ngrohtë kaq të bukur dhe kaq shqiptare. Ju lumtë. Për shkrimtarin, ngazëllimi i lexuesve është shumë i shtrenjtë”, ka thënë Kadare, transmeton Klankosova.tv.

[embedded content]

Burimi i lajmit: Klan Kosova