May 24, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Kampioni në Shqipëri caktohet në xhiron e fundit

1 min read

SUPERIORE

Kampioni në Shqipëri caktohet në xhiron e fundit

21 May, 2021 @22:37

Sot është luajtur xhiroj e 35 në Kategorinë Superiore.

Ka mbetur vetëm edhe 1 xhiro dhe në garë për titull janë 4 skuadra: Teuta, Vllaznia, Partizani dhe Laçi.

Këto 4 skuadra sot janë përballur mes veti, ku Teuta me Laçin kanë barazuar, ndërsa Vllaznia e mposhti Partizanin me rezultat 0-1.

Teuta dhe Vllaznia aktualisht i kanë nga 63 pikë, kurse Partizani 62 pikë e Laçi 61 pikë.

Në xhiron e fundit Teuta e pret Apolonia Fierin, Vllaznia Laçin dhe Partizani do të përballet me Bylisin.

Burimi i lajmit: FFK