December 9, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Këta janë dy zëvendësministrat e rinj të emëruar nga Kurti – GazetaBlic

1 min read

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka emëruar dy zëvendësministra, përcjell Gazeta Blic.

Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për media të lëshuar nga zyra e kryeministrit.

Zëvendësministrat e emëruar janë:

Znj. Edona Maloku Bërdyna, zëvendësministre në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.

Z. Agon Dobruna, zëvendësministër në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic