May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Khabib Nurmagoedov refuzoi oferë 100 milionëshe

1 min read

Menaxheri i Khabib Nurmagoedov, Ali Abdelazizi, ka zbuluar se mundësi rus i Arteve Marciare ka marrë oferta të shumta së fundmi.

Njëra prej ofertave ishte edhe përballja e tij me Floyd Mayweather, për të cilën i ishin ofruar 100 milionë dollarë.

“Pasi doli në pension, Khabibit iu ofruan 100 milionë dollarë për t’u përballur me Mayweatherin. Pyesni Floydin nëse është e vërtetë, por Khabib refuzoi”, theksoi Abdelazizi.

Nurmagomedov u penzionua vitin e kaluar nga MMA, pas përballjes së tij të fundit kundër Justin Gaethje.

Ai u tërhoq si kampion i pamposhtur, duke regjistruar 29 fitore dhe asnjë humbje. /Insajderi.com

Burimi i lajmit: Gazeta Online Insader