January 19, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Komandanti i KFOR-it takon gjeneralin amerikan, flasin për situatën e sigurisë

1 min read

Komandanti i KFOR-it, Franco Federici ka takuar komandantin e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në Evropë dhe Afrikë, gjeneralin , Christopher Cavoli.

“Gjatë takimit ata diskutuan situatën e përgjithshme në Kosovë me fokus kryesisht në çështjet aktuale të sigurisë”, thuhet në një njoftim për media të KFOR-it në Twitter, transmeton Klankosova.tv.

Burimi i lajmit: Klan Kosova