May 23, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Kosova nuk lëvizë nga pozita në renditjen e FIFA-së

1 min read

Shtëpia më e madhe e futbollit (FIFA) ka publikuar renditjen e re të kombëtareve, ku Kosova nuk ka ndryshuar pozitë nga muaji i kaluar, njofton Insajderi.

“Dardanët” vazhdojnë të mbajnë pozitën e 120-të të renditjes së kombëtareve të futbollit në botë, një pozitë poshtë Libisë (119), dhe një pozitë me lartë se Taxhikistani (121).

Përfaqësuesja e Kosovës ka të grumbulluara 1151.73 pikë.

Kjo renditje pritet të pësoj ndryshim gjatë muajit të ardhshëm, pas përfundimit të Kampionatit Europian, i cili fillon më 11 qershor dhe mbaron më 11 korrik.

Kosova gjatë qershorit ka rezervuar katër miqësore kundër ekipeve si Malta, San Marino, Guinea dhe Gambia. /Insajderi.com

Burimi i lajmit: Gazeta Online Insader