January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Kurti ‘dorëzohet’ nga presioni për deklaratën në Bruksel: Luftëtarët e UÇK-së nuk janë kriminelë! – GazetaBlic

1 min read

Presioni i vazhdueshëm për t’u qartësuar lidhur me deklaratat, ka detyruar kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, që të “dorëzohet” në këtë aspekt.

Kjo pasi, gjatë seancës së sotme, ai ka thënë se Serbia dhe Brukseli e dijnë se për kë e kam pasur, shkruan GazetaBlic.

“Ushtarët e UÇK-së nuk janë kriminelë. Serbia e dinë për këtë e kam pasur, poashtu Brukseli e dinë”, tha ndër të tjera Kurti.

LEXO EDHE:

Arsyetohet Kurti: Na duhet kohë për ta zbatuar reciprocitetin

Burimi i lajmit: Gazeta Blic