May 19, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Ky është momenti kur vrasësi i Donjeta Pajazitaj dënohet me burgim të përjetshëm (Video) – Sinjali

1 min read

Gjykata Themelore në Ferizaj e ka dënuar me burgim të përjetshëm Naser Pajazitajn, i akuzuar për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, në nëntor të 2015-ës, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas aktakuzës së Prokurorisë, Naser Pajazitaj akuzohet se më 09.11.2015, në bjeshkët e Strellcit Komuna e Deçanit, në vendin e quajtur te “Kroni i Lajthisë” , me dashje dhe me armë të tipit të panjohur, në mënyrë dinake dhe për motive të ulëta e ka vrarë Donjeta Pajazitajn.

Ky është momenti kur gjyqtari shpall aktgjykimin:

[embedded content]

/GazetaSinjali/

Burimi i lajmit: Gazeta Sinjali