May 27, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Modriq shpallet lojtari më i mirë i Realit këtë sezon – KosovaPress

2 min read

Kroati Luka Modiq është fituesi i çmimit për lojtarin më të mirë të Real Madrid për sezonin 2020/21 sipas votave të tifozëve, ka konfirmuar klubi.

Mesfushori, i cili kohët e fundit zgjati kontratën e tij deri në vitin 2022, ka luajtur 48 ndeshje këtë sezon, shënoi gjashtë gola dhe asistoi katër herë.

“Së pari unë do të doja të falënderoja për afeksionin dhe mbështetjen që gjithmonë më ke treguar, prandaj jam i lumtur dhe krenar. Shpresoj të shihemi së shpejti në stadium dhe të shijojmë së bashku këtë sport fantastik. Nuk më pëlqen të flas për shfaqjet apo ndeshjet e mia, por mund t’ju them se u ndjeva mirë. Më pëlqente, luaja shumë dhe jam i kënaqur me mënyrën se si e bëra atë”, tha Modriq, duke vlerësuar ekipin e tij për shpirtin e tij luftarak.

“Ky ka qenë një sezon i vështirë për shkak të dëmtimeve, koronavirusit dhe faktit që e kemi luajtur pa tifozë. Ne u morëm me të. Në këtë klub kemi mësuar se nuk ka dorëzim dhe gjithmonë e tregojmë këtë. Ndeshja luhet deri në bilbilin e fundit të gjyqtarit dhe kjo është ajo që unë do të doja të theksoja”, tha ai.

Real Madrid e përfundoi sezonin pa një trofe. Ai fitoi vendin e dytë në renditjen e kampionatit spanjoll në të cilin luftoi për titullin deri në raundin e fundit, u eliminua në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe në të gjashtëmbëdhjetën e kupës spanjolle.

Burimi i lajmit: Kosova Press