January 20, 2022

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Moti gjatë vikendit, mos dilni prej shtëpisë pa ombrella

1 min read

Të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Dita e shtune parashihet kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s, njofton Instituti Meteorologjik i Kosoves, percjelle Botapress.

Burimi i lajmit: Bota Press