May 27, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Moti për dy ditët e ardhshme – GazetaBlic

1 min read

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale diellore.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Dita e shtune parashihet kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Burimi i lajmit: Gazeta Blic