December 8, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

MPB: 22 shkelje të orës policore, 382 gjoba për mosmbajtje të maskave – Telegrafi

1 min read

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë regjistruar 22 shkelje të orës policore, ndërsa janë dhënë edhe 382 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi