May 28, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

Parashikimi i motit për ditët e fundit të muajit maj

1 min read

28.05 – Vransira me të reshura shiu që nga orët e mëngjesit, që shoqërohen edhe me bubullima gjatë ditës. Të reshurat pritet të pushojnë deri në mbrëmje.

29.05 – Kryesisht me diell dhe jo aq ngrohtë. Herë herë me vransira kalimtare, por pa mundësi për të reshura.

30.05 – Paradite pjesërisht vranët, e gjatë ditës vransirat shtohen. Në mbrëmje priten të reshura shiu.

31.05 – Ftohtë, kryesisht me vransira e kohëpaskohe me reshje shiu.Temperaturat e ajrit gradualisht në rënie, minimalet zbresin deri në 7C në fundjavë, e maksimalet nga 25C ditën e enjte, zbresin në 17C ditën e premte, për të shënuar një rritje të lehtë në fundjavë përreth 20C.Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 2-11m/s.Shtypja atmosferike fillimisht në vlera të larta, e të enjten me tendencë të rënies.

Burimi i lajmit: IndeksOnline