November 29, 2021

KleaBe

Të Gjitha Këtu për Ju

Partneri i saj ua kishte 460 euro borxh, shitësit e drogës ua dogjën shtëpinë në Angli – vdes nëna dhe djali i saj katërvjeçar – Telegrafi

2 min read

Dy shitës droge dogjën një shtëpi familjare duke vrarë një nënë dhe djalin e saj katër vjeç për një borxh prej 400 funtesh (rreth 460 euro).

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Gina Ingles, 34, vdiq duke mbrojtur djalin e saj Milo nga flakët pasi Jacob ‘Jake’ Barnard, 31 vjeç dhe zbatuesi i tij Andrew Milne, 42, derdhën benzinë përmes kutisë së letrave.

Hetuesit e zjarrit gjetën zonjën Ingles që përkulet mbi djalin e saj të ndjerë, me çiftin të strukur nën një prag dritareje në dhomën e tyre të gjumit. Një qen i ngordhur u gjet pranë tyre.

Partneri i zonjës Ingles, Toby Jarrett, kaloi muaj në spital pasi u hodh nga dritarja e katit të dytë ndërsa familja u përpoq t’i shpëtonte zjarrit në Eastbourne, East Sussex.

Barnard dhe ndihmësi Milne u dënuan për vrasjen e nënës së re dhe Milo dhe vrasjen e mbetur në tentativë të z. Jarrett duke i vënë flakën shtëpisë së familjes.

ADN-ja që përputhet me Barnard u gjet në çakmak dhe ADN-ja që përputhej me Milne u gjet në kutinë e benzinës të hedhura në vendngjarje.

Ndërkohë pamjet e kamerave nga një shtëpi tjetër në rrugë tregoi Milne dhe Barnard duke shikuar prapa ndërsa po largoheshin me qetësi nga flakët fatale ndërsa zjarrfikësve u deshën më shumë se dy orë për të shuar zjarrin.

Gjykatës i ishte thënë se Jarrett i detyrohej 400 funte një tregtari lokal të drogës. Zonja Lumsdon tha që zjarri kishte për qëllim të dërgonte një mesazh.

Hetuesit thanë se modelet e djegies treguan se zjarri filloi në korridor dhe u përhap në shkallët në katin e fundit dhe çatinë dhe Gina dhe Milo vdiqën nga thithja e tymit. /Telegrafi/

Burimi nga Telegrafi