May 22, 2022

KleaBe

ALL HERE FOR YOU

PSG i kërkon Milanit, Theo Hernandez!

1 min read

Paris Saint-Germain thuhet se i është drejtuar Milanit me një ofertë për Theo Hernandez, por ata janë larg një marrëveshje.

Interesimi i tyre për mbrojtësin e majtë është bërë i ditur për më shumë se një vit, me Rossonerët që e blenë atë nga Real Madrid për 21.5 milionë euro në verën e 2019’s.

Vlera e tij e transferimit është pothuajse trefishuar falë tetë golave ​​dhe tetë asistimeve në 45 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Faqja gjermane 90 Plus pretendon se PSG ka negociuar gjatë ditëve të fundit, që u konfirmua gazetari i Bild, Christian Falk.

Por, thuhet se 23-vjeçari po negocion me me Milanin për rritje page.

Burimi nga Indeksonline